Rozpoczynamy nowy cyk publikacji „Blue seeds„. Planujemy regularnie dzielić się z Wami trzema linkami do interesujących artykułów. Pomysł zrodził się z potrzeby usystematyzowania bazy wiedzy, badań i analiz. Do tej pory linki publikowaliśmy tylko na naszych profilach społecznościowych. Jednak materiały zbyt szybko znikają pod naporem kolejnych informacji. Dlatego dywersyfikujemy nasze działania, cały czas stawiając na content, analitykę i efekty. #1 reprezentuje zatem nasze podejście. Dziś w całości w języku angielskim. Udanej lektury!

The Next Step in the Evolution of Responsive Web Design: Responsivity Analysis

Responsive Web Design staje się standardem, a nie nowinką, wprowadzaną przez agencje interaktywne. Jednak tworzenie serwisów w tej technologii jest tylko pozornie łatwe. Pierwotny cel stanowi możliwość przeglądania treści na dowolnym urządzeniu. RWD to przecież nie tylko zmiana rozmiaru okien, a kluczową kwestię odgrywa sposób prezentacji informacji.

SEO & Keywords: Think Conversions, Not Rankings

Na SEO wydajemy ogromne budżety. w 99% przypadków zaczynamy od wyboru słów kluczowych. Klienci podają swoje przykłady na podstawie intuicji i znajomości biznesu, agencje na podstawie trendów i narzędzi wyszukiwarek. Żadna z metod nie opiera się jednak na twardych danych. Dobór słów kluczowych musimy spiąć z rzeczywistymi wynikami naszego serwisu.

Excellent Analytics Tip #22: Calculate Return On Analytics Investment!

Coraz więcej mówi się o zwrocie z inwestycji. Podobnym zainteresowaniem cieszy się analityka internetowa, mimo że wciąż jest często rozumiana jako licznik wizyt i odsłon serwisu. Jak zmierzyć ROI wydatków na analitykę internetową?

 

Do następnego razu!

O autorze

Maciek Pałubicki
W branży interaktywnej działa od ponad 9 lat. Z wykształcenia jest programistą. Uważa, że dobrze zrobiony portal lub sklep internetowy jest dużo ciekawszy od serwisu w technologii 3D – jego podejście widać w wielu projektach wykonanych przez Blue Paprica. Interesuje się nowymi technologiami, analityką internetową i optymalizacją sklepów internetowych a także metodykami prowadzenia projektów.
Skomentuj
komentarzy

Dodaj komentarz