smartphone_RWD

Mobilne kanały komunikacji internetowej są w Polsce wciąż nie do końca wykorzystane. To potencjał, który może przynieść firmom wymierne korzyści. Responsive Web Design to technologia, dzięki której Twoja firma ma szansę zaistnieć w świadomości internautów korzystających z urządzeń mobilnych. Czy warto z niej skorzystać?

Profil użytkowników Internetu zmienił się znacząco w ciągu ostatnich kilku lat. Coraz większa ich grupa przegląda zasoby sieci korzystając z urządzeń takich, jak smartfony czy tablety. Korzystanie z sieci za pomocą iPhona, iPada, czy wszelkiego rodzaju urządzeń z oprogramowaniem Android znacznie różni się od surfowania w sieci za pomocą komputera. Użytkownicy smartfonów czy tabletów są nastawieni na szybkie wyszukiwanie konkretnych informacji. Tymczasem przeniesienie treści zaprojektowanej na potrzeby ekranu komutera PC na mniejszy wyświetlacz generuje problemy takie, jak niewyświetlające się treści czy trudności w nawigacji. Rodzi to konieczność tworzenia serwisów internetowych przystosowanych do wyświetlania za pomocą urządzeń mobilnych. Na to właśnie pozwala technologia Responsive Web Design.

Zastosowanie Responsive Web Design powoduje, że serwis internetowy automatycznie dostosowuje się rozdzielczości oraz typu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Elastyczność tej technologii może mieć istotny wpływ na stopień realizacji celów biznesowych, które są stawiane przed konkretną witryną. Dotarcie do mobilnych internautów może mieć więc rzeczywisty wpływ na procesy biznesowe zachodzące z wykorzystaniem technologii internetowych. Dodatkowe korzyści wizerunkowe wydają się być w tym kontekście oczywiste.

W Polsce Responsive Web Design przestaje być nowością, jednak dla wielu firm wciąż stwarza szansę na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Jest to szczególnie ważne w tych sektorach rynku, które dość mocno eksploatują technologie internetowe i e-marketing w celu uzyskania konkretnych korzyści biznesowych. Komfort przeglądania serwisów internetowych dostosowanych do tabletu czy smartfona jest nieporównywalnie większy niż tradycyjnych witryn internetowych. Przejrzysty layout pozwala na łatwiejszą nawigację oraz szybsze wyszukiwanie pożądanych informacji. To zaś zwiększa funkcjonalność i atrakcyjność strony. Z tego miejsca pozostaje już tylko krok do przekonania potencjalnego klienta firmy do skorzystania z jej oferty handlowej.

W krajach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych korzystanie z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych sukcesywnie zastępuje przeglądanie zasobów sieci za pośrednictwem komputera PC czy laptopa. Firmy adresujące swoją ofertę do międzynarodowych klientów powinny mieć to szczególnie na uwadze. W ich przypadku zastosowanie technologii Responsive Web Design w serwisach i sklepach internetowych to po prostu konieczność.

Responsive Web Design to przykład technologii, która jest odpowiedzią na istotne potrzeby konsumentów w zakresie komunikacji z wykorzystaniem Internetu. Prostota i użyteczność tego rozwiązania daje ogromne możliwości w zakresie optymalnego wykorzystania sieci jako efektywnego kanału wsparcia istotnych dla firmy procesów biznesowych. Wykorzystanie Responsive Web Design w serwisach internetowych polskich firm nadal jednak raczkuje. Sukces w biznesie odnoszą zaś ci, którzy wyprzedzają rynek o krok. Dziś Responsive Web Design jest właśnie tym krokiem.

Skomentuj
komentarzy

Dodaj komentarz